X بستنبا سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
199 نفر آنلاین
0 عضو و 199 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4561
بازدید دیروز: 10438
بازدید کل: 22328750

9,076 سوال

9,242 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

انتقال 3 دانگ از ملک پس از طلاق و از طریق وکالت بلاعزل

یبا سلام
بنده و همسرسابقم دقیقاً در روزی که برای طلاق توافقی مراجعه نمودیم و پیش از حضور در دفاتر الکترونیکی قوه قضائیه، اقدام به امضاء یک وکالت بلاعزل نمودیم که از طریق آن، بنده امکان داشته باشم 3 دانگ از منزلی که به نام ایشان است را به خود منتقل کنم. اما هیچ قرارداد دیگری تنظیم نشد و متأسفانه بنده سند منزل را نیز در اختیار ایشان قرار دادم. حال، ایشان برخلاف قول داده شده در دفترخانه، از تحویل سند به بنده خودداری می‌نمایند. در متن وکالت نامه، کلیه حقوق مبنی بر انتقال یا فروش با هر شرطی و هر مبلغی به بنده واگذار شده است. به نظر شما برای انتقال ملک به نام خودم، چه روش‌هایی وجود دارد؟ در ضمن، ملک در رهن بانک مسکن است.
سوال شده دی 16, 1393 در ملکی توسط بهنام
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

2 پاسخ

+1 امتیاز
به وکیل مراجعه نمایید
پاسخ داده شده مرداد 9, 1394 توسط بهنام نزادی دیوان سالار سایت
+1 امتیاز
با سلام
همانطور که دوست مون فرمودند بهتر است به یک وکیل و یا مشاور حقوقی آگاه مراجعه فرمایید اما از آنجایی که این سایت بنا بر نیت واقف بزرگوار، ضمن یاری به هموطنان عزیز ، ابزاری برای آگاهی بخشی به عموم نسبت به مسائل حقوقی نیز می باشد لازم دیدم موضوعی را در اینجا مطرح کنم :
ماده 656 قانون مدنی در تعریف وکالت گفته وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید. بنابراین عقد وکالت چیز غیر از اعطای نیابت به دیگری نیست و از عقود ناقله محسوب نمی شود - البته شاید در مواردی با وجود عبارات و الفاظی در کنار دیگر امارات کاشف از اراده طرفین بر نقل و انتقال در نزد قاضی باشد ولی این از موارد استثناء است - باید توجه کنیم  با توجه به ماده ۶۶۸ قانون مدنی وکیل باید حساب مدت وکالت خود را به موکل بدهد و آن چه را که به جای او دریافت کرده است به او رد کند. بنابراین در فروضی چون سوال شما دقت کنیم باید در کنار وکالت نوشته ای دال بر اراده واقعی مان وجود داشته باشد مثل بیع نامه ، صلح نامه ، قولنامه و هر نوشته ای که دلالت بر تعهد ناقل بر انتقال چیزی نماید با این توضیح مثلا در فرض شما - که نوشته ای در کار نیست - اگر شما با داشتن اصل سند مالکیت هم موفق به انتقال سه دانگ از ملک همسرتان بشوید خوب باید حساب تصدی خود و ثمن آن را - با رعایت مصلحت و غبطه موکل خود- به همسرتان بپردازید یعنی در واقع شما به نیابت از همسرتان ملک وی را فروختید و بدیهی است باید ثمن آن را به او (موکل خود) بپردازید و اما نکته ای دیگر اینکه بلاعزل بودن وکالت دلیلی بر غیر قابل فسخ بودن آن نیست بلکه در صورت فوت و یا حجر هر یک از طرفین منفسخ و یا به موجب حکم دادگاه و با اثبات خیانت وکیل قابل انفساخ است ...

قبل از کاری مشورت کنیم
موفق باشید
پاسخ داده شده آذر 27, 1395 توسط shomali وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت

سوالات مشابه

1 پاسخ
سوال شده مرداد 14, 1393 در ملکی توسط بی نام
0 پاسخ
سوال شده آذر 11, 1393 در ملکی توسط رضایی
0 پاسخ
سوال شده مرداد 14, 1393 در ملکی توسط بی نام
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

  مشاوره حقوقی

  کمک به بپرسید

  کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

  مشاوره حقوقی

  مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

  مشاوره حقوقی آنلاین

  مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

  مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

  مشاوره حقوقی تلفنی

  مشاوره حقوقی خانواده

  مشاوره حقوقی قوه قضاییه

  مشاوره حقوقی طلاق

  مشاوره حقوقی اینترنتی
  ...