X بستنبا سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
203 نفر آنلاین
0 عضو و 203 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 11229
بازدید دیروز: 10495
بازدید کل: 22693255

9,078 سوال

9,251 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

الزام به تنظیم سند رسمی و دریافت خسارت

با سلام و سپاس از پاسخ سریع شما
خواسته هایی که در این دادخواست مطرح شدند عبارتنداز: مطالبه خسارت تاخیر در  تنظیم سند و وجه التزام، خسارت دادرسی و الزام به تنظیم سند رسمی ملک
شرح رای دادگاه:
رای دادگاه:
در خصوص دادخواست خواهان به طرفیت 1- اقای ... (فروشنده اول به ما) 2- اقای.. .(فروشنده اولیه و سازنده) به خواسته الزام خوانده به تنظیم سند رسمی یک باب آپارتمان 90متری موضوع قرارداد شماره... مورخ 28/5/91 مقوم به پنجاه و یک میلیون ریال بدواً الزام خوانده به دریافت مفاصا حساب شهرداری در آخر محکومیت خوانده به پرداخت وجه التزام قراردادی معادل 59400000ريال، کلیه هزینه های دادرسی
خواهان در شرح دادخواست خویش بیان داشته شش دانگ یک واحد آپارتمان از پلاک ثبتی را از خوانده ردیف اول و ایشان نیز از خوانده ردیف سوم (سازنده و مالک) خریداری نموده است. دادگاه با عنایت به محتویات پرونده پاسخ استعلام واصله از اداره ثبت به شماره... مورخ 26/3/93 حکایت از مالکیت خوانده فقط در سه دانگ رقبه متنازع فیه دارد و سه دانگ دیگر متعلق به آقای... (شخص سومی که در هیچ کدام از قراردادها و مبایعه نامه ها ذکر نشده) که رابطه حقوقی با وی مشخص نبوده و طرف دعوا قرار نگرفته است.
دعوی در وضعیت فعلی به نحو قانونی مطرح نشده است. مستنداً به ماده 2 قانون آیین دادرسی مدنی قرار عدم استماع آن صادر می گردد. این رای حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر در محاکم تجدید نظر استان البرز می باشد.
**با توجه به اینکه شخص سومی که دادگاه مطرح کرده هیچ مشخصاتی از ایشان ندارم و حتی در زمانی که قرارداد پیش فروش اولیه برای فروشنده ما صادر شده نیز نامی از فرد سوم برده نشده و سازنده قرارداد را به اسم خودشان نوشته اند (مشخص نیست که آیا مشاور املاک مربوطه سند رسمی موجود را بررسی کرده است یا خیر) یک نسخه از قرارداد پیش خرید اولیه را در اختیار دارم. با اینکه کد رهگیری مبایعه نامه هم دریافت شده در سایت سازمان اسناد هم نامی از این طرف سوم برده نشده است.
به نظر شما چگونه میتوان دعوی را به روش قانونی مطرح کرد و این شخص ناشناس را چگونه می توان پیدا کرد؟ سریع ترین راهی که بتوان نتیجه گرفت چیست؟ آیا اعتراض به حکم دادگاه فایده ای دارد؟
خیلی ممنون از اینکه با پاسخ دادن به سئوالات به ما کمک می کنید.
موفق باشید.
سوال شده بهمن 3, 1393 در ملکی توسط بی نام
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
سلام

1-تمام ایادی را باید خوانده قراردهید

2-اگر ید ومالکیت مشخص نیست اثبات بیع والزام به تنظیم سند را تواما با خوانده قراردادن تمام ایادی بخواهید
پاسخ داده شده بهمن 3, 1393 توسط سید محسن عصمتی دیوان سالار سایت

سوالات مشابه

1 پاسخ
سوال شده فروردین 30, 1394 در خانواده توسط حسین
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 13, 1394 در ملکی توسط منوچهر
1 پاسخ
2 پاسخ
1 پاسخ
سوال شده دی 12, 1393 در ملکی توسط بی نام
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
  1. نیما نجارزاده - 8 پاسخ داشته است
  2. محمدحسین شاهزمانی - 1 پاسخ داشته است
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

مشاوره حقوقی

کمک به بپرسید

کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی اینترنتی
...