X بستن



با سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
39 نفر آنلاین
0 عضو و 39 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 1864
بازدید دیروز: 9694
بازدید کل: 22026913

9,074 سوال

9,242 پاسخ

501 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

قوانین استرداد طلا از زوجه در هنگام طلاق چیست؟

در دوره بعد از عقد مقداری حدود 100 گرم طلا به زوجه داده شده است.  طلاها در فاصله بین عقد و عروسی داده شده است. بعد از عروسی و 2  سال زندگی مشترک و در حین رسیدگی به طلاق طلا متعلق به چه کسی است؟ می توان طلا را از زوجه پس گرفت؟ طبق ماده 1037 و 1038، 795 و 803 اگر هبه باشد می توان پس گرفت. اگر امانی باشد هم می توان پس گرفت. اما  شورای حل اختلاف می گویند که نمی شود پس گرفت و متعلق به زن است. آیا صحت دارد؟ و قانون چگونه است؟ و اگر متعلق به زن است نام آن چیست؟ چون اگر هبه باشد مواد بالا شامل آن خواهد شد. و قابل پس گرفتن است.  بعضی نیز می گویند چون عروسی انجام شده و زندگی مشترک شده نمی توان پس گرفت. ولی در هیچ جای قانون من چنین تبصره ای ندیده ام. لطفا مرا از سردر گمی نجات دهید.

ضمنا بگویید که سرویس طلایی که مرد بعد از عقد به  همسرش می دهد و همچنین در مورد  طلایی که به عنوان عیدی به همسرش داده  در قانون چه می نامند و حکمش در بازپس گیری چگونه است؟ لطفا سربسته جواب ندهید و دقیقا تک تک سوالاترا جواب بدهید.
سوال شده فروردین 21, 1393 در خانواده توسط اشکان
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
بجاي اينكه دنبال طلا باشين بدنبال راهي براي حل اختلافاتون باشين.
پاسخ داده شده فروردین 22, 1393 توسط بی نام

سوالات مشابه

1 پاسخ
3 پاسخ
سوال شده شهریور 5, 1394 در طلاق توسط بی نام
1 پاسخ
سوال شده بهمن 8, 1393 در حقوقی توسط یوشیتا
1 پاسخ
سوال شده بهمن 9, 1392 در خانواده توسط مریم 27
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
    Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

    مشاوره حقوقی

    کمک به بپرسید

    کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

    مشاوره حقوقی

    مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

    مشاوره حقوقی آنلاین

    مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

    مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

    مشاوره حقوقی تلفنی

    مشاوره حقوقی خانواده

    مشاوره حقوقی قوه قضاییه

    مشاوره حقوقی طلاق

    مشاوره حقوقی اینترنتی
    ...