X بستن



با سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
202 نفر آنلاین
0 عضو و 202 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 11249
بازدید دیروز: 10495
بازدید کل: 22693275

9,078 سوال

9,251 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

در ادامه هزینه مزایده

با تشکر از پاسخ جنابعالی، هزینه انجام مزایده برای ملکی که 200 میلیون فی میخورد چقدر است؟
سوال دیگر اینکه بدهی های شهرداری ملک با چه کسی خواهد بود: درخواست کننده مزایده؟  خریدار؟ و یا همه وراث؟
مربوط به این پاسخ: هزینه های مزایده
سوال شده شهریور 8, 1394 در ملکی توسط جواد
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
سلام بر شما
به طور کلی نیم عشر اجرایی مطابق ماده 158 قانون اجرای احکام مدنی محاسبه می گردد و مبنای محاسبه "محکوم به" است و یا "بهای خواسته" که در دادخواست تعیین گردیده و یا "مبلغی که از سوی دادگاه تعیین شده " می باشد.
اما به نظر  فرض سوال شما "دستور فروش مال مشاع غیر قابل افراز " می باشد یعنی ملک ورثه ای است و قانونا قابل افراز و تقسیم به وراث نیست و وراث هم توافقی بر تقسیم ندارند در اینجا با توجه به اینکه خواسته "صدور دستور فروش" غیر مالی است و نیازی به صدور اجرائیه نداردحق اجرا مطابق ماده 159 قانون اجرای احکام مدنی محاسبه می گردد.
که در این رابطه نظریه ای مشورتی هم داریم:
http://www.dastour.ir/Print/?lid=295191

‌ماده ۱۵۸ - هزینه‌های اجرایی عبارت است از:
۱ - پنج درصد مبلغ محکوم‌به بابت حق اجرای حکم که بعد از اجراء وصول می‌شود. در دعاوی مالی که خواسته وجه نقد نیست حق اجراء به‌مأخذ بهای خواسته که در دادخواست تعیین و مورد حکم قرار گرفته حساب می‌شود مگر اینکه دادگاه قیمت دیگری برای خواسته معین نموده باشد.
۲ - هزینه‌هایی که برای اجرای حکم ضرورت داشته باشد مانند حق‌الزحمه خبره و کار‌شناس و ارزیاب و حق حفاظت اموال و نظائر آن.
‌ماده ۱۵۹ - در تخلیه مورد اجاره غیر منقول صدی ده اجاره بهای سه ماه و در سایر مواردی که قانوناً تعیین بهای خواسته لازم نیست از هزار ریال تا‌پنج هزار ریال به تشخیص دادگاه بابت حق اجراء دریافت می‌شود.
پاسخ داده شده 29 تیر 1397 توسط shomali وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت

سوالات مشابه

2 پاسخ
سوال شده دی 23, 1394 در ملکی توسط علی علوی
1 پاسخ
سوال شده شهریور 7, 1394 در ملکی توسط بی نام
1 پاسخ
سوال شده تیر 2, 1394 در ارث توسط جواد
1 پاسخ
سوال شده 22 خرداد 1397 در ملکی توسط جواد
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
  1. نیما نجارزاده - 8 پاسخ داشته است
  2. محمدحسین شاهزمانی - 1 پاسخ داشته است
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

مشاوره حقوقی

کمک به بپرسید

کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی اینترنتی
...