X بستنبا سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
54 نفر آنلاین
0 عضو و 54 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2002
بازدید دیروز: 9694
بازدید کل: 22027051

9,074 سوال

9,242 پاسخ

501 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

حکم قانونی و جرم کیفری دایر بر تشبث به تجاوز در قانون مجازات اسلامی و قوانین جزایی کیفری چه میباشد

با سلام
سوال بنده با شرح مختصر مجرا و محتوای ان بدین گونه میباشد که شخصی مذکر ابتدا از طریق پیامک تلفنی دختری را اشکارا مورد اذیت قرار داده و در متن پیام وی را با الفاظ رکیک **** دعوت به منزل خود میکند که متن پیامک ها به دادگاه مربوطه ارجاع گشته است . سپس همان شخص بعد ارسال پیامک ها دختر را با بهانه خواستگاری و اینکه میخواهد او را با خانواده اش اشنا کند به خانه خود دعوت کرده و در محل مذکور مسکونی , دختر بعد اینکه متوجه میشود کسی به جز متهم پرونده همان مرد , در انجا حضور ندارد و سپس در توجه قصد مرد برای اقدام به تجاوز شده و تلاش برای فرار و متواری گشتن از ان محل میکند ولی با حمله مرد شیاد مواجه میشود , مرد تمام تلاش خود را برای تجاوز میکند ولی بلاخره دختر موفق به فرار از دست وی میشود .  سپس دختر طی شکایتی از مرد مذکور شاکی شده و پرونده در حال حاضر در دادگاه جزایی و صدور قرار کارمندی برای مرد در حال بررسی و پیگیری میباشد . جلسه دادگاه در ماه بعد تشکیل و جریان خواهد یافت .  سوالی که مطرح است بدین صورت میباشد که در قانون مجازات اسلامی همان طور که موجه حضورتان میباشد تعیین و تضمین جرمی دقیق برای موضوع مذکور درج نگشته است و اینکه جزای فرد در صورت اقدام به تجاوز ولی عدم موفقیت برای حصول زنا , مشخص نشده است . حال با توجه به عرایض فوق سوال مطرحه بدین شکل میباشد که , جرم و حکم قانونی و مجازات شخص مذکور دایر بر جرم ارتکابی چیست و به چه صورت میباشد ؟! و اینکه قرار صادره برای متهم همان قرار کارمندی برای ازادی فعلی متهم کم و سهل نیست ؟ جرم و مجازات تشبث و سعی به تجاوز ولی ناموفق به ان چه میباشد ؟
لطفا جوابی جامع با توجه به تمام ابعاد و مجرای جرم و شاخصه های قانونی اثبات و چگونگی اعمال مجازات حد , در اختیار قرار دهید
با تشکر فراوان
با تشکر از زحمات شما و اینکه سایتی چنین جامع و کمکی را در خدمت مردم قرار داده یید
سوال شده فروردین 8, 1395 در روابط نامشروع توسط امیرعلی
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
سلام
اگر این مرد وارد مرحله مقدماتی و آغازین تجاوز به عنف شده باشد مرتکب شروع تجاوز به عنف شده است و طبق بند الف ماده 122 قانون مجازات اسلامی حبس بیش از پنج تا ده سال دارد.
چون مجازات درجه 4 محسوب می شود طبق بند ب ماده 237 قانون آیین دادرسی کیفری صدور قرار بازداشت موقت جایز است. صدور قرار وثیقه هم موثر است و سهل و کم نیست.
پاسخ داده شده فروردین 13, 1395 توسط mohamad.law7 وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

  مشاوره حقوقی

  کمک به بپرسید

  کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

  مشاوره حقوقی

  مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

  مشاوره حقوقی آنلاین

  مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

  مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

  مشاوره حقوقی تلفنی

  مشاوره حقوقی خانواده

  مشاوره حقوقی قوه قضاییه

  مشاوره حقوقی طلاق

  مشاوره حقوقی اینترنتی
  ...