X بستنبا سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
202 نفر آنلاین
0 عضو و 202 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 11247
بازدید دیروز: 10495
بازدید کل: 22693273

9,078 سوال

9,251 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

فرق بین تعهد نامه وقرار دادچیست

فرق بین تعهد نامه وقرار دادچیست والزما هردوبابد درکنار هم باشند
سوال شده آبان 7, 1395 در قراردادها و تعهدات توسط علی
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

3 پاسخ

+1 امتیاز
سلام . در عقود و قراردادها به عنوان انتخابی برای یک متن نمی توان زیاد توجه نمود مهمتر متن خود قرارداد است . باید دید آنچه که عنوان تعهد نامه برآن نهاده شده محتوایش چیست ؟ و همچنین قرارداد . بخصوص اگر بحث اموال غیر منقول (املاک) در میان باشد . به هر حال سوال نامفهوم می باشد .
پاسخ داده شده آبان 8, 1395 توسط بی نام
+1 امتیاز
تعهد فعل یا ترک فعلی است که شخصی برای انجام یا عدم انجام کاری مشخص ، ادای دین و یا صحت گفتار بصورت اداری یا محضری و ... به عهده می گیرد و مسئولیت آنرا می پذیرد .
اما قراردادها  و عقود  دامنه بسیار وسیع تری دارد و انواع مختلفی از آن در فقه و قانون و دکترین آورده شده است . اصولا تعهدات در زیر مجموعه قرارداد ها واقع می شوند .
پاسخ داده شده آبان 10, 1395 توسط محمد رضابیوکی واحد وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت
+1 امتیاز
با سلام
 همانطور که دوستان تاکید فرمودند عنوان مهم نیست بلکه مفاد و محتوا مهم است تعهد نتیجه توافقات اعتباری در عالم حقوق است که می تواند ناشی از اعمال حقوقی (ارادی) و یا وقایع حقوقی (غیر ارادی) باشد.

جهت توضیح بهتر :
اعمال حقوقی و وقایع حقوقی

منشاء ایجاد تعهد یا اعمال حقوقی هستند یا وقایع حقوقی
اعمال حقوقی اعمالی هستند که شخص با اراده خویش انجام می دهد و قصد ایجاد تعهد را می نماید و ایجاد تعهد منتسب به اراده شخص می باشد، مثل اینکه شخص اراده می نماید که خودرویی را خریداری نماید و ضمن معامله متعهد می گردد که مبلغ خودرو را پرداخت نماید.
 در وقایع حقوقی ایجاد تعهد منتسب به اراده شخص نمی باشد و به صورت ارادی یا غیر ارادی حقی ایجاد می شود که شخص خواستار آن نبوده است. واقعه حقوقی، ممکن است حادثه‏ای طبیعی باشد یا عملی که از انسانی سر می زند. به عنوان مثال شخصی به سمت شکار نشانه می رود ولی تیر او اشتباهاً به شیشه منزل شخص دیگر برخورد می نماید و یا حیوان خانگی شخصی به اموال همسایه او آسیب وارد می نماید و شخص بدون قصد ایجاد تعهد ملزم به جبران خسارت می گردد.

اعمال حقوقی به 2 دسته تقسیم می شوند :
1)       عقد ( عمل حقوقی دوطرفه )
2)      ایقاع ( عمل حقوقی یکطرفه )
 
وقایع حقوقی به 3 دسته تقسیم می شوند :
1)     جرم ( منظور جرم مدنی است و آن عمل ارادی نامشروعی است قانونگذار آن را نهی نموده ولی برای آن مجازات در نظر نگرفته است و ضمانت اجرای آن جبران خسارت است )
2)     شبه عقد ( عمل ارادی نامشروع )
3)     شبه جرم ( عمل غیر ارادی نامشروع )
 
وقایع حقوقی که باعث ایجاد تعهد هستند را « اسباب ضمان قهری » می گوییم.
اعمال حقوقی که باعث ایجاد تعهد هستند را « اسباب ضمان قراردادی» می گوییم.
به بیان دیگر الزام یا ناشی از عمل حقوقی است که به آن الزامات ناشی از قرارداد یا «ضمان قراردادی» می گوییم یا ناشی از واقعه حقوقی است که به آن الزامات خارج از قرارداد «ضمان قهری» گفته می شود.
منبع:
http://**********.com/Legal-action-legal-event/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D9%87-%D9%88%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%813454.html
پاسخ داده شده تیر 23, 1396 توسط shomali وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
  1. نیما نجارزاده - 8 پاسخ داشته است
  2. محمدحسین شاهزمانی - 1 پاسخ داشته است
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

مشاوره حقوقی

کمک به بپرسید

کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی اینترنتی
...