X بستن



با سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
199 نفر آنلاین
0 عضو و 199 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4862
بازدید دیروز: 10438
بازدید کل: 22329051

9,076 سوال

9,242 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

هزینه مزایده ملک

سلام و خسته نباشید، میخاستم سوال کنم در پرونده ارث و میراث در حالتی که وراث در یک ملک غیرقابل افراز سهم داشته و بعلت عدم کنار آمدن با یکدیگر کار به مزایده بکشد،

    به چه میزان هزینه اجرا داریم؟ آیا نیم عشر تعلق میگیرد؟
    اگر در مزایده ملک به قیمت 250 میلیون فروش رود غیر از هزینه های آگهی مزایده چه هزینه های دیگری خواهیم داشت؟
    از یکی از افراد واحد مزایده سوال کردم دوستان گفتند در پرونده های وراثتی نیم عشر نداریم. آیا این موضوع صحت دارد؟ بنده خدا گفت غیر از هزینه آگهی و کارشناس نهایتا دویست تا سیصدهزارتومن هزینه دارید.
    با توجه به اینکه در اینگونه پرونده ها  دستور فروش صادر میشه (نه حکم که محکوم و محکوم علیه داشته باشه) دستور فروش ملك غير قابل افراز فاقد اعتبار قضيه محكوم بها است . ادارهحقوقي دادگستري درهمين زمينه در نظريه شماره 1322/7 –4/5/62 بيان داشته است: «مطابق ماده 4 قانون افراز و فروش املاك مشاع مصوب سال 57 و ماده 9 آيين نامهاجرايي آن ملكي كه به موجب تصميم قطعي دادگاه غير قابل افراز تشخيص شود؛ به تقاضايهريك از شركاء بدستور دادگاه فروخته ميشود وبنابراين در مورد فروش دادگاه حكم صادرنمي كند بلكه دستور فروش ميدهد و اين دستور فاقد اعتبار قضيه محكوم بهاست .
سوال شده 22 خرداد 1397 در ملکی توسط جواد
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
با سلام
دوست عزیز
هزینه های اجرایی طبق ماده 158 قانون اجرای احکام مدنی محاسبه و از سوی واحد اجرایی وصول می گردد اما در فرض سوال شما با توجه به اینکه "تقاضای دستور فروش اموال غیر قابل افراز " از دادگاه ، در زمره خواسته غیر مالی قرار دارد و نیازی هم به صدور اجرائیه نمی باشد حق اجرایی که باید به دولت پرداخت گردد مطابق ماده 159 قانون اجرای احکام مدنی محاسبه و با جمع سایر هزینه ها چون هزینه کارشناسی وصول می گردد .
اینکه کدام یک از شرکاء هم باید بپردازند باید گفت همگی ! و واحد اجراء بدواً از پول حاصل از فروش اموال هزینه ها را کسر و مانده را می پردازد.
پاسخ داده شده 29 تیر 1397 توسط shomali وکیل مدافع فعال و در حال کسب محبوبیت

سوالات مشابه

2 پاسخ
سوال شده دی 23, 1394 در ملکی توسط علی علوی
1 پاسخ
سوال شده شهریور 8, 1394 در ملکی توسط جواد
1 پاسخ
سوال شده شهریور 7, 1394 در ملکی توسط بی نام
1 پاسخ
سوال شده خرداد 3, 1395 در ملکی توسط علیرضا
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
    Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

    مشاوره حقوقی

    کمک به بپرسید

    کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

    مشاوره حقوقی

    مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

    مشاوره حقوقی آنلاین

    مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

    مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

    مشاوره حقوقی تلفنی

    مشاوره حقوقی خانواده

    مشاوره حقوقی قوه قضاییه

    مشاوره حقوقی طلاق

    مشاوره حقوقی اینترنتی
    ...